Alapképzési szak

Órarend 2018/19 első félév NTI

 

 

MONTAG

DIENSTAG

MITTWOCH

DONNERSTAG

FREITAG

8-9

 

Világirodalom

Vorlesung

János Szabolcs

Bartók

 

Phonetik

Seminar

II.Gr.

Kraus Andrea

P22

Phonetik

Seminar

I.Gr.

Kraus Andrea

S33

En-Ge

 

9-10

10-11

Schriftliche Kommunikationstechniken

Seminar

Stoicu-Crişan Renata

S33

 

Übersetzung

Seminar

Stoicu-Crişan Renata

Fonetikalab.

Általános nyelvészet

Vorlesung

Magyari Sára

Bartók

 

 

11-12

Mündliche Kommunikationstechniken

Seminar

Kraus Andrea

S33

12-13

En-Ge

 

Deutsche Grammatik

Vorlesung

Boszák Gizella

S33

Francia

Tolnay István

 

13-14

Angewandte Informatik

Seminar

Stoicu-Crişan Renata

Fonetikalab.

 

14-15

En-Ge

 

Thematische Wortschatzübungen

Vorlesung/Seminar

Bánffi-Benedek Andrea

P21

Deutsche Grammatik

Seminar

Boszák Gizella

Fonetikalab.

 

 

15-16

Angol

Seminar

Bökös Borbála

P21

16-17

Magyar kultúra es civilizáció

Előadás/Szeminárium

Balázs Géza

Shakespeare

Bevezetés az irodalomtudományba

Vorlesung

Hevesi Zoltán

Bartók

 

Psihologia educației  - C

Bartha Krszitina

Aula

17-18

 

18-19

Magyar kultúra es civilizáció

Előadás/Szeminárium

Balázs Géza

Shakespeare

Torna

Lukács Norbert Csaba

Ady Endre Gimnázium

 

Psihologia educației  - S

Bartha Krszitina

Aula

19-20

 

II. ÉV

 

MONTAG

DIENSTAG

MITTWOCH

DONNERSTAG

FREITAG

 

8-9

En-Ge

En-Ge

Bevezetés a vallások világába

Előadás

Pálfi József

Aula

En-Ge

 

 

 

9-10

 

10-11

En-Ge

 

En-Ge

Thematische Wortschatzübungen

Seminar

Kraus Andrea

S33

En-Ge

Wirtschaftssprache

Vorlesung/Seminar

Kraus Andrea

S33

Deutsche Literaturgeschichte

Seminar

Varga Péter

P21

 

11-12

Deutsche Literaturgeschichte

Vorlesung

János Szabolcs

P21

 

12-13

 

Die Kultur der deutschen Minderheit in Rumänien

Vorlesung

Kraus Andrea

S32

Die Kultur der deutschen Minderheit in Rumänien

Seminar

Kraus Andrea

S33

Deutsche Literaturgeschichte

Seminar

Varga Péter

P21

 

13-14

Fachsprachen

Vorlesung

Nagy Ágota

Bartók

 

 

14-15

Übersetzung

Seminar

Stoicu-Crişan Renata

S33

Deutsche Grammatik

Vorlesung

Boszák Gizella

S33

Francia

Seminar

Tolnay István

 

 

 

15-16

 

 

16-17

Angol

Vorlesung/Seminar

Ardelean Timea/Pop Antonia

S32

Deutsche Grammatik

Seminar

Boszák Gizella

S33

Landeskunde

Vorlesung

Nagy Ágota

S33

 

Pedagogie 2  - C

Bordas Andrea

Bolyai

 

17-18

 

 

18-19

Torna

Lukács Norbert Csaba

Ady Endre Gimnázium

 

 

 

Pedagogie 2  - S

Bordas Andrea

Bolyai

 

19-20

 

 

 

Megjegyzés: Deutsche Literaturgeschichte/Seminar tárgy a következő dátumokon lesz megtartva: okt.5 (12-14), okt. 26 (10-14), nov. 9 (10-16), nov. 23 (10-16), dec. 7(08-12), jan. 18 (08-14)

 

 

 

III. ÉV

 

MONTAG

DIENSTAG

MITTWOCH

DONNERSTAG

Freitag

 

8-9

 

Medien, Kultur, Literatur

Seminar

Stoicu-Crisan Renata

S33

Deutsche Literaturgeschichte

Vorlesung

János Szabolcs

P21

 

Praktikum

Banffi-Benedek Andrea

 

 

Praktikum

Banffi-Benedek Andrea

 

 

9-10

 

10-11

Linguistische Strukturen

Vorlesung

Nagy Ágota

P21

 

Deutsche Literaturgeschichte

Seminar

János Szabolcs

P22

Deutsche Grammatik

Vorlesung

Boszák Gizella  

Fonetikalab.

Praktikum

Banffi-Benedek Andrea

 

 

11-12

Übersetzung (GE-RO)

Seminar

Stoicu-Crişan Renata

Fonetikalab

 

12-13

Praktikum

Stoicu-Crişan Renata

S33

Übersetzung und Produktion audio-visueller Texte

Vorlesung/Seminar

Stoicu-Crişan Renata

Fonetikalab.

Deutsche Grammatik

Seminar

Boszák Gizella  

Fonetikalab.

 

 

13-14

Regionales Kulturerbe

Vorlesung/Seminar

Kraus Andrea

P21

 

 

14-15

Übersetzen und Dolmetschen

Vorlesung

Bánffi-Benedek Andrea

S32

Lexikologie

Vorlesung

Nagy Ágota

S32

 

 

 

15-16

Textproduktion

Seminar

Kraus Andrea

P21

 

16-17

Didactica specializării B / C

Varga Péter

Catedra de lb. germană

 

 

 

 

17-18

 

 

18-19

Didactica specializării B / S

Varga Péter

Catedra de lb. germană

 

 

Instruire asistată de calculator

Debrenti Edit

E13

 

19-20

 

 

MONDAY

 

I/1

I/2

II/1

 

II/2

 

III/1

 

III/2

 

8-9

Applied Informatics in Humanities

Antal János

EN

LAB

 

8.20

American Literary History I (c)

Bökös Borbála

EN-GE-MA

Shakespeare

 

 

 

 

9-10

10-11

 

 

Introduction to Anglo American Literature

Veres Ottilia

EN

S32

 

American Literary History I (s)

Bökös Borbála

EN-GE-MA

Shakespeare

 

 

 

11-12

12-13

Vocabulary Development I

Dan Popescu

EN-GE-MA

LAB

 

Literary Translations

EN, MA-EN

Veres Ottilia

P21

 

 

American Literary History III (c)

Bökös Borbála

Shakespeare

 

13-14

 

14-15

Communication and Conversation

Antal János

EN-GE-MA

P21

Style and Composition I

Dan Popescu

LAB

 

American Literary History III (s)

Bökös Borbála

Shakespeare

 

15-16

 

16-17

Magyar kultúra és civilizáció

(tömbösített)

Balázs Géza

Shakespeare

 

 

 

Didactica specializării B / C

Banfii Benedek Andrea

Catedra de lb. engleză

17-18

18-19

Magyar kultúra és civilizáció

(tömbösített)

Balázs Géza

Shakespeare

 

Didactica specializării B / S

Banfii Benedek Andrea

Catedra de lb. engleză

19-20

 

TUESDAY

 

I/1

I/2

II/1

 

II/2

 

III/1

 

III/2

 

8-9

 

Világirodalom

János Szabolcs

Bartók

 

British Literary History II  (c)

EN-GE-MA

Pop Titus

Shakespeare

British Literary History IV

EN

Veres Ottilia

S32

9-10

10-11

Church Service

11-12

 

 

Anglo-American Press

Antal János/Titus Pop

Shakespeare

British Literary History IV

EN

Veres Ottilia

S32

12-13

 

13-14

 

 

 

Academic Writing

Szabó Roland

Shakespeare

Anglo-American Popular Culture

Titus Pop

EN

S32

14-15

 

15-16

Phonetics and Phonology (s)

Szabó Roland

EN-GE-MA

Shakespeare

German Language

Crisan Renata

LAB

 

British Cinema Culture

Călin Dan Dragoș

S32

16-17

17-18

 

17-18 Gym Class

Lukács Norbert Csaba

Ady High School

 

18-19

 

19-20

 

 

 

 

 

Wednesday

 

I/1

I/2

II/1

 

II/2

 

III/1

 

III/2

 

 8-  9

 

 

Bevezetés a vallások világába

Pálfi József

Aula

 

English Teaching Practice

Szent László High School

 

 9-10

9-10 Phonetics and Phonology (c)

Titus Pop

EN

Shakespeare

10-12

 

 

Grammar Exercises (s)

Antal János

EN

P21

 

British Literary History II (s)

EN-GE-MA

Titus Pop

Shakespeare

 

English Teaching Practice

Szent László High School

 

12-13

Grammar Exercises (c)

Titus Pop

EN

Shakespeare

 

 

PR and Event Management

Antal János/Borbély Julianna

P21

 

13-14

14-15

 

German Language

Crisan Renata

Shakespeare

 

 

 

15-16

16-17

16-17   Gym Class

Lukács Norbert Csaba

Ady High School

         

 

 

17-18

18-19

 

 

Instruire asistată de calculator

Debrenti Edit

E13

19-20

Thursday

 

 

I/1

I/2

II/1

 

II/2

 

III/1

 

III/2

 

 8-  9

British Culture and Civilization

Titus Pop

EN-GE-HU

S32

Morphology II (c)

EN-GE-MA

Borbély Julianna

Shaskespeare

Syntax II (c)

Antal János

P21

 9-10

10-11

 

 

 

Morphology II (s)

EN-GE-MA

Antal János

Shakespeare

Syntax II (s)

Borbély Julianna

S32

11-12

12-13

 

French Language

Tolnay

Ajk E

 

 

Introduction into the theory and practice of translation

EN-GE

Titus Pop

Shakespeare

 

Retranslations 1

Szabó Roland

S32

13-14

14-15

General Linguistics (EN)

Borbély Julianna

Shakespeare

French Language

Tolnay

AJK E

 

 

 

 

15-16

16-17

 

 

 

 

17-18

18-20

 

 

 

 

 

 

 

               

Friday

fri

I/1

I/2

II/1

 

II/2

 

III/1

 

III/2

 

  8 -  9

 

 

Translation Exercises 1

EN-GE-MA

Szabó Roland

Shakespeare

 

 

Translating EU Texts

Nyári Rudolf/Bökös Borbála

(kéthetente)

S32

 

  9-10

10-11

 

 

Translation Exercises 1

EN-GE-MA

Szabó Roland

Shakespeare

 

Translating EU Texts

Nyári Rudolf/Bökös Borbála

(kéthetente)

S32

11-12

12-13

 

 

 

13-14

14-15

 

 

 

 

15-16

16-17

Psihologia educației  - C

Bartha Krszitina

Aula

 

Pedagogie 2  - C

Bordas Andrea

Bolyai

 

17-18

18-20

Psihologia educației  - S

Bartha Krszitina

Aula

Pedagogie 2  - S

Bordas Andrea

Bolyai

 

               

Dr. Balázs Géza tanár úr kéthetente tartja az óráit a következő dátumokon: okt. 8—9, okt. 22--23., nov. 5-6., nov. 19-20., dec. 3--4., dec. 16—17, plusz egy alkalom pótlása november 5-én, délelőtt.

ÓRAREND 2018/2019

Magyar Nyelv és Irodalom

I. év, I. félév

Óra

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

8−10

 Irodalomtörténet 1.

Verók A.

előadás

P23

Világirodalom 1.

János Sz.

előadás

Bartók

Alkalmazott informatika

Stoicu-Crisan R.

Fonetika

EN

 

10-11

Istentiszteleti óra

10−12

Irodalomtörténet 1.

Verók A.

szem.

P23

11-13

Mai magyar nyelv 1.

Bartha K.

előadás

P22

 

Általános nyelvészet

Magyari S.

előadás

Bartók

 

12−14

EN

 

13-15

Mai magyar nyelv 1.

(kéthetente páratlan héttől)

Szilágyi-Varga Zs.

szem.

P23

Világirodalom 1.

János Sz.

szem.

P22

Francia

Tolnai I.

 

14−16

EN

15-17

EN

Angol

Bökös B.

S32

 

Általános nyelvészet

Szilágyi-Varga Zs.

szem.

P23

 

Bevezetés a nyelvészetbe

Szilágyi-Varga Zs.

szem.

P23

 

16−18

Magyar művelődéstörténet (kéthetente)

Balázs G.

előadás

Shakespeare

Testnevelés (a szabad hétfőkön)

Lukács Cs.

Ady Endre Líceum

17-19

Német

Stoicu-Crisan R.

Fonetika

Bevezetés az irodalomtudományba

Hevesi Z.

Bartók

 

Psihologia educației  - C

Bartha Krszitina

Aula

18−20

Magyar művelődéstörténet (kéthetente)

Balázs G.

előadás

Shakespeare

 

 

Bevezetés az irodalomtudományba (18-19)

Hevesi Z.

Bartók

Testnevelés (19-2O)

Lukács Cs.

Ady Endre Líceum

 

Psihologia educației  - S

Bartha Krszitina

Aula

Megjegyzés: Dr. Balázs Géza tanár úr okt. 8—9, okt. 22--23., nov. 5-6., nov. 19-20., dec. 3--4., dec. 16—17, plusz egy alkalom pótlása november 5-én délelőtt.

 

ÓRAREND 2018/2019

Magyar Nyelv és Irodalom

II. év, I. félév

 

Óra

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

8−10

EN

EN

Bevezetés a vallások történetébe

Pálfi J.

előadás

Amfiteátrum

EN

Antropológiai nyelvészet

Magyari S.

előadás

P23

 

10-11

Istentiszteleti óra

10−12

EN

11-13

Névtan (OP)

Szilágyi-Varga Zs.

e./szem.

Bartók

 

EN

EN

Összehasonlító irodalom 1.

Balogh A.

előadás

P23

 

12−14

 

13-15

Irodalomtörténet 3.

János Sz.

előadás

S33

Összehasonlító irodalom 1.

Hevesi Z.

szem.

P23

Mai magyar nyelv 3.

Magyari S.

előadás

P23

 

14−16

EN

15-17

Irodalomtörténet 3.

János Sz.

szem.

P23

Kreatív írás (OP) (kéthetente páros)

Antal B.

e./szem.

P22

 

Francia

Tolnai I.

 

 

16−18

Német/Angol

Stoicu-Crisan R./Ardelean T.

S33/S32

 

17-19

Mai magyar nyelv 3.

Szilágyi-Varga Zs.

szem.

P23

 

Kreatív írás (OP) (kéthetente - páros)

Antal B.

e./szem.

P22

Kommunikációs technikák 2. (kéthetente - páratlan)

Szilágyi-Varga Zs.

előadás

P22

Kommunikációs technikák

Szilágyi-Varga Zs.

szem.

P23

Pedagogie 2  - C

Bordas Andrea

Bolyai

18−20

 

 

 

Testnevelés (18-19)

Lukács Cs.

Ady Endre Líceum

 

Pedagogie 2  - S

Bordas Andrea

Bolyai

Megjegyzés: Dr. Antal Balázs tanár úr kéthetente tartja óráit, páros heti kezdéssel (azaz második héttől).

 

ÓRAREND 2018/2019

Magyar Nyelv és Irodalom

III. év, I. félév

Óra

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

8−10

 

Mai magyar nyelv 5.

Balázs G.

előadás

P23

             9-től

Pedagógiai gyakorlat

Szilágyi-Varga Zs.

szem.

Erdélyi magyar irodalom (kéthetente páros héttől)

Antal B.

előadás

P22

 

10−11

 

10−12

 

11−13

Mai magyar nyelv 5.

Balázs G.

előadás

P23

 

Pedagógiai gyakorlat

Szilágyi-Varga Zs.

szem.

 

 

12−14

Könyvtárismeret

Verók A.

e./szem

P23

13−15

Nyelvelsajátítás

Bartha K.

előadás

Amfiteátrum

Nyelvjárástan (OP)

Szilágyi-Varga Zs.

szem.

tanszéki szoba

 

Irodalomtörténet 5.

Balogh A.

előadás

P22

 

14−16

Partium és Nagyvárad kulturális öröksége (OP)

Verók A.

e./szem

P23

15−17 

Mai magyar nyelv 5.

Szilágyi-Varga Zs.

szem.

P22

Filmszemiotika (OP)

Hevesi Z.

e./szem.

tanszéki szoba

Irodalomtörténet 5.

Balogh A.

szem.

P22

 

16−18

 

17−19

Erdélyi magyar irodalom

Balogh A.

szem.

P22

Német

Stoicu-Crisan R.

S32

 

 

 

18−20

Angol

Pop A.

S32

 

 

 

Erdélyi magyar irodalom (kéthetente páros héttől)

Antal B.

előadás

P22

 

Instruire asistată de calculator

Debrenti Edit

E13

Megjegyzés: Dr. Balázs Géza tanár úr kéthetente tartja az óráit a következő dátumokon: okt. 8—9, okt. 22--23., nov. 5-6., nov. 19-20., dec. 3--4., dec. 16—17, plusz egy alkalom pótlása november 5-én, délelőtt.

Dr. Antal Balázs tanár úr kéthetente tartja óráit, páros heti kezdéssel (azaz második héttől).

Partium Keresztény Egyetem, Nagyvárad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zene szak

 

 

 

Órarend

 

 

 

 

 

 

I. Évfolyam

2018/2019. tanév, I. félév

 

 

 

 

 

 

Óra

 

Hétfő

 

Kedd

 

Szerda

 

Csütörtök

 

Péntek

8-9

 

 

 

 

 

 

 

Népzene

 

 

Zeneelmélet-szolfézs-diktálás

 

 

 

 

9-10

 

 

 

 

 

 

 

(kurzus+szeminárium)

 

 

(kurzus+gyakorlat)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Horváth Bálint

 

 

Horváth Bálint

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(kéthetente: okt. 3, 17, 31)

 

 

(kéthetente: okt. 4, 18, nov. 1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

401

 

 

401

 

 

 

 

10-11

 

 

 

 

 

 

 

Népzene

 

 

Magyarságtudomány

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ISTENTISZTELET

 

 

(kurzus+szeminárium)

 

 

(kurzus)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Horváth Bálint

 

 

lect. Drs. Tolnay István

 

 

 

 

11-12

 

 

 

 

Művészi gyakorlat: kórus

 

 

(kéthetente: okt. 3, 17, 31)

 

 

(kéthetente: okt. 4, 18, nov. 1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kristófi János

 

 

401

 

 

Amfiteátrum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

403

 

 

 

 

 

(szeminárium)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kulcsár Árpád

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(kéthetente: okt. 11, 25, nov. 8)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amfiteátrum

 

 

 

 

12-13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zeneelmélet-szolfézs-diktálás

 

 

Karvezetés

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(kurzus+gyakorlat)

 

 

(kurzus+gyakorlat)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iskolai énekes és

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Horváth Bálint

 

 

Kovács Gábor

 

13-14

 

Ebéd

 

 

Ebéd

 

 

hangszeres repertórium

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(kéthetente: okt. 4, 18, nov. 1)

 

 

Bartók terem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(gyakorlat)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

401

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benedek Árpád

 

 

 

 

 

 

14-15

 

Iskolai énekes és hangszeres

 

 

Karének

 

 

 

 

Hallásfejlesztés

 

 

Ebéd

 

 

 

 

 

 

(12:30-tól - 14-30-ig,

 

 

 

 

 

 

 

repertórium

 

 

(kurzus+gyakorlat)

 

 

 

 

(gyakorlat)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kéthetente ?)

 

 

 

 

 

 

 

 

(kurzus)

 

 

Kristófi János

 

 

 

 

Horváth Bálint

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

403

 

 

 

 

 

 

 

 

Hausmann Alice

 

 

403

 

 

 

 

(kéthetente: okt. 4, 18, nov. 1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

406

 

 

 

 

 

 

 

 

401

 

 

 

 

15-16

 

Zenetörténet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-17

 

(kurzus+szeminárium)

 

 

 

 

 

Testnevelés

 

 

Hallásfejlesztés

 

 

Psihologia educației

curs

Bartha Krisztina

Aula

 

 

 

Hausmann Alice

 

 

 

 

 

Lukács Norbert

 

 

(gyakorlat)

 

 

 

 

 

 

406

 

 

 

 

 

Ady Endre

 

 

Horváth Bálint

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gimnázium

 

 

(kéthetente: okt. 4, 18, nov. 1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

401

 

 

 

 

17-18

 

 

 

 

Német nyelv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stoicu-Crisan Renáta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18-19

 

 

 

 

S33

 

 

Angol nyelv

 

 

ÖSSZKAR

 

 

Psihologia educației

sem.

Bartha Krisztina

Aula

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(kezdő csoport)

 

 

Bartók terem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izsák Hajnalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(haladó csoport)

 

 

 

 

 

 

 

19-20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antonia Pancotan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

406

 

 

 

 

 

 

 

A.

óra

évf.

P01 médialabor

 

évf.

P03 médialabor

 

évf.

Fotó  Műterem  1

évf.

Rajzterem 1,2

évf.

Metszet labor

 

évf.

3  Főépület  alagsor

évf.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08-09

 

 

 

2

Tehnoredactare și procesarea ima

BS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09-10

1

Grafică editorială și publicitară 1

UL

2

Tehnoredactare și procesarea ima

BS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-11

2

Brand Design

UL

3

Compoziţie grafică de carte

BS

1

Structuri audio-vizuale

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-12

2

Brand Design

UL

3

Compoziţie grafică de carte

BS

1

Structuri audio-vizuale

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HÉTFŐ

12-13

2

Compoziţie grafică publicitară

UL

1

Tipografie

BS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HÉTFŐ

13-14

2

Compoziţie grafică de carte

UL

1

Tipografie

BS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-15

3

Structuri audio-vizuale

BT

MA2

Design publicatii autonome

BS

2

Structuri audio-vizuale

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15-16

3

Structuri audio-vizuale

BT

MA2

Design publicatii autonome

BS

2

Structuri audio-vizuale

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-17

MA1

Creativitate şi cercetare în domeniu

UL

MA2

Design publicatii autonome

BS

3

Animație tridimensională

BZ

 

 

 

 

 

 

2

Német nyelv

CR

 

 

17-18

MA1

Creativitate şi cercetare în domeniu

UL

MA2

Design publicatii autonome

BS

3

Animație tridimensională

BZ

 

 

 

 

 

 

2

Német nyelv

CR

 

 

18-19

MA1

Creativitate şi cercetare în domeniu

UL

MA2

Design publicatii autonome

BS

2

Animație bidimensională

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-20

MA1

Creativitate şi cercetare în domeniu

UL

MA2

Design publicatii autonome

BS

2

Animație bidimensională

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08-09

1

Grafică editorială și publicitară

BS

3

Filosofia artei

HG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Vallástörténet

PJ

 

 

09-10

1

Grafică editorială și publicitară

BS

3

Filosofia artei

HG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Vallástörténet

PJ

 

 

10-11

3

Compoziţie grafică publicitară

BS

1

Studiul compoziţiei pt. grafică 1

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-12

3

Compoziţie grafică publicitară

BS

1a

Studiul compoziţiei pt. grafică 1

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KEDD

12-13

2

Tehnoredactare și procesarea imag

BS

1b

Studiul compoziţiei pt. grafică 1

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KEDD

13-14

2

Tehnoredactare și procesarea imag

BS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-15

3

Comunicare vizuală grafică

UL

MA2

Design publicatii autonome

BS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15-16

3

Comunicare vizuală grafică

UL

MA2

Design publicatii autonome

BS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-17

MA1

Istoria reclamei

UL

MA2

Cultura vizuala

HG

3

Compoziţie grafică de carte

BS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17-18

MA1

Istoria reclamei

UL

MA2

Cultura vizuala

HG

3

Compoziţie grafică de carte

BS

 

 

 

 

 

 

1

Német nyelv

CR

 

 

18-19

MA1

Istoria reclamei

UL

MA2

Cultura vizuala

HG

3

Compoziţie grafică publicitară

BS

 

 

 

 

angol haladó, 401 terem

PA

2

angol kezdő, S33

IH

 

 

19-20

 

 

 

 

 

 

3

Compoziţie grafică publicitară

BS

1

TORNA, Ady Endre líceum

 

 

angól haladó, 401 terem

PA

2

angol kezdő, S33

IH

 

 

08-09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09-10

2

Multimedia 1.

AS

3

Semiotica imaginii

HG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-11

2

Multimedia 1.

AS

3

Semiotica imaginii

HG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-12

2

Multimedia 1.

AS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZERDA

12-13

2

Multimedia 1.

AS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Magyarság tudomány A2

KA

SZERDA

15-16

3

Comunicare vizuală foto-video

AS

2

Sisteme de reprezentări spațiale

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Magyarság tudomány A2

KA

 

13-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-15

3

Comunicare vizuală foto-video

AS

2

Sisteme de reprezentări spațiale

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-17

3

Comunicare vizuală foto-video

AS

 

 

 

 

 

 

MA1

Doctrine pedagogice contemporane, BB, mansardă 2.

 

 

 

 

2

TORNA

 

 

 

17-18

3

Comunicare vizuală foto-video

AS

 

 

 

MA2

Animaţie pe calculator

BZ

MA1

Doctrine pedagogice contemporane, BB, mansardă 2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18-19

 

 

 

 

 

 

MA2

Animaţie pe calculator

BZ

Ma1

Doctrine pedagogice contemporane, BB, mansardă 2.

 

 

angol haladó, 401 terem

PA

1

angol kezdő

IH

 

 

19-20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

angól haladó, 401 terem

PA

1

angol kezdő

IH

 

 

08-09

2

Istoria artei universale

KI

1

Tipografie

BT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09-10

2

Istoria artei universale

KI

1

Tipografie

BtT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-11

2

Istoria artei universale

KI

1

Tipografie

BT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CSÜTÖRTÖK

11-12

2

Istoria artei universale

KI

1

Tipografie

BT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CSÜTÖRTÖK

16-17

MA2

Tehnici creative ale scrisului

KI

3

Explorări creative în grafică

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

francia kezdő, AJK ebédlő

TI

 

12-13

3

Istoria artei românești

KI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13-14

3

Istoria artei românești

KI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

francia kezdő, AJK ebédlő

TI

 

 

14-15

1

Istoria artei sec. XX

KI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15-16

1

Istoria artei sec. XX

KI

3

Explorări creative în grafică

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17-18

MA2

Tehnici creative ale scrisului

KI

MA1

Teorii estetice contemporane

HG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18-19

MA2

Tehnici creative ale scrisului

KI

MA1

Teorii estetice contemporane

HG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-20

MA2

Tehnici creative ale scrisului

KI

MA1

Teorii estetice contemporane

HG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08-09

 

 

 

2

Compoziţie grafică de carte

BT

3

Practică pedagogică, KI, sala desen

 

MA1

Proiectarea și managementul programelor educaționale, MS, P23

 

MA2

Didactica domeniului, HA, 406

 

 

 

 

 

 

09-10

1

Istoria artei sec. XX

KI

2

Compoziţie grafică publicitară

BT

3

Practică pedagogică, KI, sala desen

 

MA!

Proiectarea și managementul programelor educaționale, MS, P23

 

MA2

Didactica domeniului, HA, 406

 

 

 

 

 

 

10-11

1

Istoria artei sec. XX

KI

2

Structuri audio-vizuale

BT

3

Practică pedagogică, KI, sala desen

 

Ma1

Proiectarea și managementul programelor educaționale, MS, P23

 

MA2

Didactica domeniului, HA, 406

 

 

 

 

 

 

11-12

3

Istoria artei românești

KI

1

Structuri audio-vizuale

BT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PÉNTEK

12-13

3

Istoria artei românești

KI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PÉNTEK

15-16

3

Practica pedagogica

KI

MA1

Animaţie pe calculator 1

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-17

 

 

 

MA1

Animaţie pe calculator 1

BZ

1

Psihologia educației, curs, BK

Aula

2

Pedagogie 2., curs, BA, Bolyai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17-18

 

 

 

MA2

Interferenţe creatoare

BZ

1

Psihologia educației, curs, BK

Aula

2

Pedagogie 2., curs, BA, Bolyai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18-19

3

Instruire asistată de calculator, DE, E13

 

MA2

Interferenţe creatoare, nov. 4

BZ

1

Psihologia educației, sem., BK

Aula

2

Pedagogie 2., sem, BA, Bolyai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-20

3

Instruire asistată de calculator, DE, E13

 

MA2

Interferenţe creatoare, nov. 4

BZ

1

Psihologia educației, sem. BK

Aula

2

Pedagogie 2., sem, BA, Bolyai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08-09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZOMBAT

11-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZOMBAT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15-16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17-18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18-19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B.

óra

évf.

P01 médialabor

 

évf.

P03 médialabor

 

 

évf.

Foto  Műterem  1

évf.

Rajzterem 1,2

 

évf.

Metszet labor

 

évf.

Főépület  alagsor

évf.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08-09

 

 

 

 

 

 

 

2

Tehnoredactare și procesarea ima

KZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09-10

1

Grafică editorială și publicitară 1

UL

 

 

 

 

2

Tehnoredactare și procesarea ima

KZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-11

2

Brand Design

UL

1

Structuri audio-vizuale

BZ

 

3

Foto-video tendințe în arta contem

KZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-12

2

Brand Design

UL

1

Structuri audio-vizuale

BZ

 

3

Foto-video tendințe în arta contem

KZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HÉTFŐ

12-13

2

Compoziţie grafică publicitară

UL

 

 

 

 

3

Foto-video tendințe în arta contem

KZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HÉTFŐ

13-14

2

Compoziţie grafică de carte

UL

 

 

 

 

3

Foto-video tendințe în arta contem

KZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-15

2

Tehnoredactare și procesarea ima

KZ

3

Structuri audio-vizuale

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15-16

2

Tehnoredactare și procesarea ima

KZ

3

Structuri audio-vizuale

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-17

MA1

Creativitate şi cercetare în domeni

UL

3

Animație tridimensională

BZ

 

1

Tehnici grafice foto video

KZ

 

 

 

 

 

 

 

2

Német nyelv

CR

 

 

17-18

MA1

Creativitate şi cercetare în domeni

UL

3

Animație tridimensională

BZ

 

1

Tehnici grafice foto video

KZ

 

 

 

 

 

 

 

2

Német nyelv

CR

 

 

18-19

MA1

Creativitate şi cercetare în domeni

UL

2

Animație bidimensională

BZ

 

1

Tehnici grafice foto video

KZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-20

MA1

Creativitate şi cercetare în domeni

UL

2

Animație bidimensională

BZ

 

1

Tehnici grafice foto video

KZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08-09

 

 

 

3

Filosofia artei

HG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Vallástörténet

PJ

 

 

09-10

 

 

 

3

Filosofia artei

HG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Vallástörténet

PJ

 

 

10-11

2

Studiul fotografiei

KZ

1

Studiul compoziţiei pt. grafică 1

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-12

2

Studiul fotografiei

KZ

1a

Studiul compoziţiei pt. grafică 1

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KEDD

12-13

2

Studiul fotografiei

KZ

1b

Studiul compoziţiei pt. grafică 1

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KEDD

13-14

2

Studiul fotografiei

KZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-15

3

Comunicare vizuală grafică

UL

 

 

 

 

1a

Procesarea imaginii pe calculator

KZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15-16

3

Comunicare vizuală grafică

UL

 

 

 

 

1a

Procesarea imaginii pe calculator

KZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-17

MA1

Istoria reclamei

UL

MA2

Cultura vizuala

HG

 

1

Procesarea imaginii pe calculator

KZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17-18

MA1

Istoria reclamei

UL

MA2

Cultura vizuala

HG

 

1

Procesarea imaginii pe calculator

KZ

2

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

1

Német nyelv

CR

 

 

18-19

MA1

Istoria reclamei

UL

MA2

Cultura vizuala

HG

 

1b

Procesarea imaginii pe calculator

KZ

3

Investigații alternative în desenul pt

UG

2

 

angol haladó, 401 terem

PA

2

angol kezdő, S33

IH

 

 

19-20

 

 

 

 

 

 

 

1b

Procesarea imaginii pe calculator

KZ

1

TORNA, Ady Endre líceum

 

2

 

angól haladó, 401 terem

PA

2

angol kezdő, S33

IH

 

 

08-09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09-10

1

Anatomie artistică

SB

3

Semiotica imaginii

HG

 

 

 

 

2

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-11

1

Anatomie artistică

SB

3

Semiotica imaginii

HG

 

 

 

 

2

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-12

2

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Investigații alternative în tehnici de

SB

1

Magyarság tudomány A2

KA

 

SZERDA

12-13

2

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Investigații alternative în tehnici de

SB

1

Magyarság tudomány A2

KA

SZERDA

13-14

1

Studiul culorii/formei pt. grafică

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Investigații alternative în tehnici de

SB

 

 

 

14-15

1

Studiul culorii/formei pt. grafică

UG

2

Sisteme de reprezentări spațiale

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Investigații alternative în tehnici de

SB

 

 

 

15-16

1

Studiul culorii/formei pt. grafică

UG

2

Sisteme de reprezentări spațiale

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Investigații alternative în tehnici de

SB

 

 

 

 

16-17

1

Studiul culorii/formei pt. grafică

UG

MA1

Cercetarea tehnicilor alternative în

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Investigații alternative în tehnici de

SB

2

TORNA

 

 

 

17-18

3

Investigații alternative în desenul pt

UG

MA1

Cercetarea tehnicilor alternative în

OM

 

MA2

Animaţie pe calculator

BZ

 

 

 

2

 

Tehnici grafice gravură

SB

1

TORNA

 

 

 

18-19

3

Investigații alternative în desenul pt

UG

MA1

Cercetarea tehnicilor alternative în

OM

 

MA2

Animaţie pe calculator

BZ

1

angol haladó, 401 terem

PA

2

 

Tehnici grafice gravură

SB

1

angol kezdő

IH

 

 

19-20

3

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

 

 

 

1

angól haladó, 401 terem

PA

 

 

 

 

1

angol kezdő

IH

 

 

08-09

3

Investigații alternative în desenul pt

UG

1

Anatomie artistică

SB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09-10

3

Investigații alternative în desenul pt

UG

1

Anatomie artistică

SB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-11

3

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Tehnici grafice gravură

SB

1

Magyarság tudomány, Amfiteá

TI

 

CSÜTÖRTÖK

11-12

3

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Tehnici grafice gravură

SB

1

Magyarság tudomány, Amfiteá

TI

CSÜTÖRTÖK

16-17

1

Studiul desenului pt. grafică

UG

3

Explorări creative în grafică

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-13

2

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

francia kezdő, AJK ebéd

TI

 

 

13-14

2

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

francia kezdő, AJK ebéd

TI

 

 

14-15

2

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15-16

2

Investigații alternative în desenul pt

UG

3

Explorări creative în grafică

OM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17-18

1

Studiul desenului pt. grafică

UG

MA1

Teorii estetice contemporane

HG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18-19

1

Studiul culorii/formei pt. grafică

UG

MA1

Teorii estetice contemporane

HG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-20

1

Studiul culorii/formei pt. grafică

UG

MA1

Teorii estetice contemporane

HG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08-09

3

Investigații alternative în desenul pt

UG

2

Compoziţie grafică de carte

BT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09-10

3

Investigații alternative în desenul pt

UG

2

Compoziţie grafică publicitară

BT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-11

3

Investigații alternative în desenul pt

UG

2

Structuri audio-vizuale

BT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11-12

3

Investigații alternative în desenul pt

UG

1

Structuri audio-vizuale

BT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PÉNTEK

12-13

1

Studiul desenului pt. grafică

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PÉNTEK

15-16

2

Investigații alternative în desenul pt

UG

MA1

Animaţie pe calculator 1

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13-14

1

Studiul desenului pt. grafică

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-15

2

Investigații alternative în desenul pt

UG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-17

2

Studiul culorii și formei

UG

MA1

Animaţie pe calculator 1

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17-18

2

Studiul culorii și formei

UG

MA2

Interferenţe creatoare

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18-19

2

Studiul culorii și formei

UG

MA2

Interferenţe creatoare, nov. 4

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-20

2

Studiul culorii și formei

UG

MA2

Interferenţe creatoare, nov. 4

BZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08-09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZOMBAT

11-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZOMBAT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15-16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17-18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18-19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19-20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finante si Banci

 

 

LUNI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

8-9

Informatica economica

Zakota Zoltán

curs Aula

 

Limba engleza

 in afaceri

Szabó Roland

sem E14

 

 

9-10

10-11

Management

dr.Szabó Árpád

curs Aula

Comunicare si relatii publice in afaceri

dr. Gál Katalin

curs E15

 

11-12

12-13

 

 

Comunicare si relatii publice in afaceri

dr. Gál Katalin

sem E15

Investitii directe si finantarea lor

Vigh Enikő

sem A1

 

13-14

14-15

Management

dr. Szabó Árpád

sem S03

 

Finante publice

dr. Fogarasi József

curs Aula

Comunicare si negociere in afaceri

dr. Maior Enikő

curs E14

15-16

16-17

 

 

Modelare economico-financiara

Zakota Zoltán

sem lab info

Finante internationale

dr. Fogarasi József

curs A1

17-18

18-19

 

 

Educatie fizica

Lukács Norbert-Csaba

Ady Endre Líceum, tornaterem

Investitii directe si finantarea lor

dr. Fogarasi József

curs A1

19-20

 

                 

 

 

 

 

 

 

Finante si Banci

 

 

MARŢI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

8-9

Informatica economica

Zakota Zoltán

sem lab info

Management

dr. Szabó Árpád

sem E15

Contabilitate financiara

dr.Szász Erzsébet

curs A1

 

9-10

10-11

S L U J B Ă – I S T E N T I S Z T E L E T

11-12

Tehnici de comunicare in lb engleza

dr. Maior Enikő

curs E16

Tehnici de

comunicare in lb engleza

Szabó Roland

sem E16

 

Contabilitate financiara

dr.Szász Erzsébet

sem A1

 

12-13

13-14

Dreptul afacerilor

dr. Albert-Lőrincz Csanád

sem E15

Informatica economica

Zakota Zoltán

sem lab info

Contabilitate financiara

dr.Szász Erzsébet

sem A1

 

Geografie economica

Czuczor Krisztina

sem S03

 

14-15

15-16

 

Limba engleza  in afaceri

dr. Maior Enikő

curs E15

Finante internationale

Ardelean Timea

sem S05

Geografie economica

Czuczor Krisztina

sem lab info

16-17

Educatie fizica

Lukács Norbert-Csaba

Ady Endre Líceum, tornaterem

17-18

 

Dreptul afacerilor

dr. Albert-Lőrincz Csanád

sem S05

Moneda si credit

dr. Králik Lóránd

curs E14

 

Finante internationale

Ardelean Timea

sem S03

18-19

19-20

 

 

 

Operatiunile institutiilor de credit

dr. Králik Lóránd

curs E15

20-21

                     

 

 

 

Finante si Banci

 

 

 

MIERCURI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

8-9

Matematica economica

dr. Debrenti Edith

curs A1

Introducere in lumea religiilor

dr. Pálfi József

curs Aula

Analiza economico-financiara

dr. Tarnóczi Tibor

curs E15

9-10

10-11

Economie

dr. Fikó László

curs A1

Modelare economico-financiara

dr. Tarnóczi Tibor

curs E15

Comunicare si negociere in afaceri

Szabó Roland

sem E14

 

11-12

12-13

 

Economie

dr. Fikó László

sem A1

 

 

Geografie economica

dr. Szilágyi Ferenc

curs Aula

13-14

14-15

Dreptul afacerilor

dr. Albert-Lőrincz Csanád

curs Aula

 

Analiza economico-financiara

dr. Tarnóczi Tibor

sem lab info

15-16

16-17

Economie

dr. Fikó László

sem E15

 

Limba germana in afaceri

Ardelean Timea

sem Fonetika

 

17-18

18-19

Tehnici de comunicare in limba germana

Ardelean Timea

sem E15

Limba germana in afaceri

dr. Boszák Gizella

curs E14

 

 

19-20

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finante si Banci

 

 

JOI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

8-9

Istoria culturii maghiare

Kulcsár Árpád

sem E15

 

 

 

 

 

Istoria culturii maghiare

Kulcsár Árpád

sem E15

Macroeconomie

dr. Králik Lóránd

curs Aula

 

 

9-10

10-11

Istoria culturii maghiare

Tolnay István

curs Aula                              

 

 

 

 

11-12

12-13

Tehnici de comunicare in limba franceza

Tolnay István

AJKEbédlő

 

 

 

 

13-14

14-15

 

Moneda si credit

dr. Králik Lóránd

sem A1

 

 

 

15-16

16-17

 

 

Matematica

economica

Vértessy Balázs

sem lab info

Macroeconomie

dr. Fikó László

sem Manzárd 2

Moneda si credit

dr. Králik Lóránd

sem A1

 

17-18

18-19

 

 

 

19-20

                     

 

 

 

 

 

Finante si Banci

 

 

VINERI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

8-9

 

Finante publice

Vigh Enikő

sem E15

 

 

 

9-10

10-11

 

 

Marcoeconomie

dr. Fikó László

sem E14

 

 

11-12

12-13

 

 

 

Finante publice

Vigh Enikő

sem E15

Gestiunea portofoliilor de titluri financiare

dr. Králik Lóránd

curs E14

13-14

14-15

 

 

 

 

 

15-16

16-17

Psihologia educației

Bartha Krisztina

Aula

Pedagogie 2

Bordás Andrea

Bolyai

 

 

 

 

 

Investitii

directe si

finantarea lor

Vigh Enikő

sem E15

17-18

18-19

Psihologia educației

Bartha Krisztina

Aula

Pedagogie 2

Bordás Andrea

Bolyai

19-20

                         

 

MANAGEMENT

 

 

LUNI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

 

 

 

 

8-9

Informatica economica

Zakota Zoltán

curs Aula

Comunicare si negociere in afaceri

Szabó Roland

sem E14

 

 

9-10

10-11

Management

dr.Szabó Árpád

cursAula

Contabilitate financiara

dr.Veres Edit

sem E16

 

Comunicare si negociere in afaceri

Szabó Roland

sem E14

11-12

12-13

Tehnici de comunicare in lb engleza

Szabó Roland

sem E14

Informatica economica

Zakota Zoltán

sem lab info

Comportament organizational

dr. Szabó Árpád

sem S05

Contabilitate financiara

dr.Veres Edit

sem E16

Comunicare si negociere in afaceri

dr.Maior Enikő

curs Aula

13-14

14-15

Informatica economica

Zakota Zoltán

sem lab info

Tehnici de comunicare in lb engleza

Szabó Roland

sem E13

Finante publice

dr. Fogarasi József

curs Aula

Cercetari de marketing

dr. Gál Katalin

sem A1

15-16

16-17

 

Comportament organizational

dr. Stabó Árpád

curs P23

Simulari si proiecte de management

Zakota Zoltán

sem lab info

Simulari si proiecte de management

Zakota Zoltán

sem lab info

Managementul proiectelor

Hámos Dalma

sem S03

17-18

Educatie fizica

Lukács Norbert-Csaba

Ady Endre Líceum, tornaterem

18-19

 

 

 

Comportament organizational

dr. Szabó Árpád

sem P23

Managementul proiectelor

Hámos Dalma

sem S03

 

19-20

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

MANAGEMENT

 

 

MARŢI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

 

 

 

 

8-9

 

 

Contabilitate financiara

dr.Szász Erzsébet

curs A1

 

9-10

10-11

S L U J B Ă – I S T E N T I S Z T E L E T

11-12

 

 

Introducere in lumea religiilor

dr.Pálfi József

curs Aula

Geografie economica

Czuczor Krisztina

sem S03

 

12-13

13-14

 

 

 

Cercetari de marketing

dr. Flórián Gyula

curs E16

14-15

15-16

Dreptul afacerilor

dr.Albert-Lőrincz Csanád

sem E14

 

 

Comunicare si

negociere in afaceri

dr. Maior Enikő

curs E15

Turism de afaceri si evenimente

Csóka Gabriella

sem Aula

16-17

17-18

 

 

 

Managementul productiei

Hámos Dalma

sem Manzárd 2

 

18-19

19-20

 

 

Managementul productiei

Hámos Dalma

sem lab info

 

Operatiunile institutiilor de credit

dr. Králik Lóránd

curs E15

20-21

                     

 

 

 

 

 

 

MANAGEMENT

 

 

MIERCURI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

 

 

 

 

8-9

Matematica economica

dr. Debrenti Edith

curs A1

 

Analiza economico-financiara

dr. Tarnóczi Tibor

curs E15

9-10

10-11

Economie

dr. Fikó László

curs A1

 

Simulari si proiecte de management

dr. Tarnóczi Tibor

curs E15

11-12

12-13

 

Dreptul afacerilor

dr.Albert-Lőrincz Csanád

sem E15

 

Geografie economica

dr. Szilágyi Ferenc

curs Aula

13-14

14-15

Dreptul afacerilor

dr.Albert-Lőrincz Csanád

curs Aula

Managementul productiei

dr. Flórián Gyula

curs E16

 

Geografie economica

Czuczor Krisztina

sem S03

15-16

16-17

 

Limba germana in afaceri

Ardelean Timea

sem Fonetika

Analiza economico-financiara

dr. Tarnóczi Tibor

sem lab info

17-18

18-19

Tehnici de comunicare in limba germana

Ardelean Timea

sem E15

Limba germana in afaceri

dr.Boszák Gizella

curs E14

 

 

19-20

20-21

 

Educatie fizica

Lukács Norbert-Csaba

Ady Endre Líceum, tornaterem

 

                 

 

 

 

MANAGEMENT

 

 

JOI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

8-9

 

 

Management

Kóródi László

sem E14

 

Macroeconomie

dr. Králik Lóránd

curs Aula

 

9-10

10-11

Istoria culturii maghiare

Tolnay István

curs Aula

 

Management

Kóródi László

sem E14                        

Istoria culturii maghiare

Tolnay István

curs Aula                             

 

Macroeconomie

dr. Fikó László

sem E15

 

Investitii directe si finantarea lor

dr. Chirila Emil

curs A1

11-12

12-13

Istoria culturii maghiare

Kulcsár Árpád

sem E14 (páratlan héten)

 

Tehnici de comunicare in limba franceza

Tolnai István

sem E13 (minden héten)

 

Macroeconomie

dr. Fikó László

sem E15

Investitii directe si finantarea lor

dr. Chirila Emil

sem A1

13-14

14-15

Economie

dr. Fikó László

sem E15

 

 

 

 

Managementul proiectelor

dr. Gál Katalin

curs lab info

15-16

16-17

 

 

 

 

17-18

18-19

 

 

 

 

 

19-20

                 

MANAGEMENT

 

VINERI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

8-9

 

Matematica economica

Vértessy Balázs

sem lab info

 

 

 

 

Finante

publice

Vigh Enikő

sem E15

 

 

 

Turism de

afaceri si evenimente

dr. Veres Lajos

curs E16

9-10

10-11

Matematica economica

Vértessy Balázs

sem lab info

 

 

 

 

 

 

Management

Kóródi László

sem lab info

 

11-12

12-13

 

 

 

 

Finante

publice

Vigh Enikő

sem E15

 

13-14

14-15

 

 

 

 

 

Economie

dr. Fikó László

sem A1

 

 

15-16

16-17

Psihologia educației

Bartha Krisztina

Aula

Pedagogie 2

Bordás Andrea

Bolyai

 

17-18

18-19

Psihologia educației

Bartha Krisztina

Aula

Pedagogie 2

Bordás Andrea

Bolyai

 

19-20

                 

ECONOMIA COMERŢULUI, TURISMULUI ŞI SERVICIILOR

 

 

LUNI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

8-9

Informatica economica

Zakota Zoltán

curs Aula

Contabilitate financiara

dr.Veres Edit

sem E16

 

 

9-10

10-11

Management

dr.Szabó Árpád

curs Aula

Geografie

economica

Czuczor Krisztina

sem lab info

 

 

 

11-12

12-13

 

 

 

Geografie

economica

Czuczor Krisztina

sem S03

 

13-14

14-15

 

 

 

Contabilitate financiara

dr.Veres Edit

sem E16

 

15-16

16-17

Educatie fizica

Lukács Norbert-Csaba

Ady Endre Líceum, tornaterem

Limba engleza in afaceri

dr.Maior Enikő

curs E15

Comunicare in afaceri  in engleza

Szabó Roland

sem Aula

17-18

 

18-19

Informatica economica

Zakota Zoltán

sem lab info

 

 

Comunicare in afaceri  in engleza

dr. Maior Enikő

curs Aula

19-20

                 

 

 

 

 

 

 

 

ECONOMIA COMERŢULUI, TURISMULUI ŞI SERVICIILOR

 

 

MARŢI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

8-9

Tehnici de comunicare in lb.engleza

Szabó Roland

sem E14

Contabilitate financiara

dr.Szász Erzsébet

curs A1

 

9-10

10-11

S L U J B Ă – I S T E N T I S Z T E L E T

11-12

Economia comertului

dr. Fikó László

sem E14

Informatica economica

Zakota Zoltán

sem lab info

Introducere in lumea religiilor

dr.Pálfi József

curs Aula

Marketingul serviciilor

dr. Flórián Gyula

curs E15

12-13

13-14

Economia comertului

dr.Fikó László

curs E14

Cercetari de marketing

dr. Flórián Gyula

curs E16

 

14-15

15-16

 

Economia comertului

dr. Fikó László

sem S03

Economia turismului

dr.Molnár Elisabeta-Ilona

curs E16

Turism de afaceri si evenimente

Csóka Gabriella

sem Aula

16-17

17-18

 

 

 

 

Tehnica operatiunilor de turism

dr.Molnár Elisabeta-Ilona

curs E16

18-19

19-20

 

 

 

 

 

Banci si operatiuni bancare

dr. Králik Lóránd

curs E15

20-21

                   

 

 

 

 

 

ECONOMIA COMERŢULUI, TURISMULUI ŞI SERVICIILOR

 

 

MIERCURI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

8-9

 

 

 

Comunicare comerciala in lb engleza

Szabó Roland

sem E16

9-10

10-11

 

 

 

 

Resurse si destinatii turistice

dr.Szilágyi Ferenc

curs E16

11-12

12-13

 

Geografie economica

dr.Szilágyi Ferenc

curs Aula

Resurse si destinatii turistice

Czuczor Krisztina

sem E16

 

13-14

14-15

Dreptul afacerilor

dr.Albert-Lőrincz Csanád

curs Aula

Macroeconomie

dr.Fikó László

sem E15

 

Limba straina

in afaceri

Szabó Roland

sem E14

Limba straina in afaceri

Szabó Roland

sem E14

 

Macroeconomie

dr.Fikó László

sem E15

 

 

15-16

16-17

Dreptul afacerilor

dr.Albert-Lőrincz Csanád

sem E14

 

 

Dreptul

afacerilor

dr.Albert-Lőrincz Csanád

sem E14

Limba germana in afaceri

Ardelean Timea

sem (páratlan heteken 16-18)Fonetika

Tehnica op.

de turism

Csóka Gabriella

sem  A1

Resurse si destinatii turistice

Czuczor Krisztina

sem S03

17-18

Educatie fizica

Lukács Norbert-Csaba

Ady Endre Líceum, tornaterem

(hetente 17-18)

18-19

Tehnici de comunicare in limba germana

Ardelean Timea

sem E15

Limba germana in afaceri

dr. Boszák Gizella

curs E14

 

 

Tehnica op.

de turism

Csóka Gabriella

sem  A1

19-20

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ECONOMIA COMERŢULUI, TURISMULUI ŞI SERVICIILOR

 

 

JOI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

8-9

 

Macroeconomie

dr. Králik Lóránd

curs Aula

 

9-10

10-11

Istoria culturii maghiare

Tolnay István

curs Aula                          

Cercetari de marketing

dr. Gál Katalin

sem. E16

 

 

11-12

12-13

Tehnici de comunicare in limba franceza

Tolnai István

sem E13 (minden héten)

Tehnici de comunicare in limba franceza

Tolnai István

sem E13

 

Management

Kóródi László

sem E14

(Páros heteken)

 

Comunicare comerciala in lb engleza

dr.Maior Enikő

curs E16

 

Ecoturism si

turism rural

dr. Veres Lajos

curs E16

13-14

14-15

Istoria culturii aghiare

Kulcsár Árpád

sem E14

Istoria culturii maghiare

Kulcsár Árpád

sem E14

Management

Kóródi László

sem E14

 

15-16

16-17

Matematica economica

Vértessy Balázs

sem lab info

 

 

 

Management

Kóródi László

sem E14

Matematica economica

Vértessy Balázs

sem lab info

 

Economia turismului

Csóka Gabriella

sem Fonetika

 

Marketingul serviciilor

Hámos Dalma

sem S03

 

 

 

 

 

Marketingul serviciilor

Hámos Dalma

sem S03

17-18

18-19

 

Economia turismului

Csóka Gabriella

sem Fonetika

19-20

                     

 

 

 

 

ECONOMIA COMERŢULUI, TURISMULUI ŞI SERVICIILOR

 

 

VINERI

An I

An II

An III

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

Grupa 1

Grupa 2

8-9

 

 

 

 

 

Turism de

afaceri si evenimente

dr. Veres Lajos

curs E16

9-10

10-11

Matematica economica

dr.Kovács Adalbert

curs A1

 

11-12

12-13

 

 

 

 

 

Ecoturism si

turism rural

dr. Veres Lajos

sem E16

13-14

14-15

 

 

 

 

15-16

16-17

Psihologia educației

Bartha Krisztina

Aula

Pedagogie 2

Bordás Andrea

Bolyai

 

17-18

18-19

Psihologia educației

Bartha Krisztina

Aula

Pedagogie 2

Bordás Andrea

Bolyai

 

 

Szociológia I angol

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

Szombat

08:00

---

Szociológia I  Analiza reclamei comerciale

lect. dr. Székedi Levente S13

Szociológia I Istoria sociologiei

lect. dr. Székedi Levente S13

---

Szociális Munka I, Szociológia I Fundamentele psihologiei

prof. dr. Kiss Janos Amfiteátrum

-x-

 

09:00

 

---

 

---

 

-x-

10:00

---

-X-

---

Szociológia I, Szociális Munka I Istoria culturii şi civilizaţiei maghiare

asist. drs. Tolnay István , asist. drd. Kulcsár Árpád Amfiteátrum

Szociológia I, Szociális Munka I Psihologia dezvoltării  prof. dr. Kiss Janos

Amfiteátrum

-x-

 

11:00

 

---

 

 

 

 

Szociális Munka I, Szociológia I Informatică aplicată în ştiinţele socio-umane

lect. dr. Székedi Levente S13

Szociológia I Laborator

lect. dr. Pásztor Rita Terep

 

-x-

12:00

---

---

-x-

-x-

 

13:00

 

---

Szociológia I

Metodologia cercetării în științele socio-umane lect. dr. Gál Katalin

A1

 

---

 

-x-

 

-x-

 

14:00

 

---

Szociológia I

Metodologia cercetării în științele socio-umane lect. dr. Gál Katalin

A1

 

---

 

-x-

 

-x-

15:00

---

---

Szociológia I  Introducere în sociologie lect. dr. Gál Katalin

A1

---

-x-

-x-

 

16:00

Szociológia I angol, Szociális Munka I angol

Lb. engleza Antal János A1

 

---

 

---

 

 

16-20

Psihologia educației

Bartha Krisztina

Aula

 

-x-

 

 

17:00

 

 

---

 

 

---

 

 

---

 

 

-x-

 

 

 

 

 

 

18:00

Szociológia I angol, Szociális Munka I angol, Szociális Munka II német Ed. fizică

asist. Lukacs Norbert Csaba

 

 

 

 

 

 

---

 

 

 

 

 

 

---

 

 

 

 

 

 

---

 

 

 

 

 

 

-x-

19:00

---

---

---

---

-x-

20:00

---

---

---

---

---

 

 

Szociológia II német

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

Szombat

08:00

---

---

---

---

-x-

-x-

09:00

---

---

---

---

-x-

-x-

10:00

Szociológia II

Laborator lect. dr. Pásztor Rita Terep

-X-

 

 

Szociológia II Statistică descriptivă univariată

lect. dr. Debrenti Edit Info labor S06

---

-x-

-x-

 

 

11:00

 

Szociológia II, Szociális Munka II Introducere în lumea religiilor prof. dr. Pálfi József  Amfiteátrum

 

 

---

 

 

-x-

 

 

-x-

12:00

---

---

-x-

-x-

13:00

---

Szociológia II

Metode și tehnici de cercetare mass-media lect. dr. Gál Katalin

A1

Szociológia II

Analiză computerizată a datelor lect. dr. Székedi Levente

S13

---

-x-

-x-

 

14:00

Szociológia II

Sociologie rurală lect. dr. Székedi Levente S05

 

---

 

 

Szociális Munka II, Szociológia II, Szociológia III Psihologie socială aplicată

prof. dr. Kiss Janos A1

 

-x-

 

 

15:00

 

 

---

 

 

 

 

 

 

Szociológia II

Metode cantitative de cercetare sociologică lect. dr. Székedi Levente

S13

 

Szociológia II Demografie

lect. dr. Györbiró András S05

 

 

-x-

16:00

Szociológia II német, Szociális Munka II német

Lb. germana Crisan Renata S33

---

16-20

Pedagogie 2

Bordás Andrea

Bolyai

-x-

 

 

 

 

17:00

 

 

 

 

---

 

 

 

 

---

 

 

 

 

-x-

18:00

---

---

Ed. fizică

asist. Lukacs Norbert Csaba

---

-x-

19:00

---

---

---

---

-x-

20:00

---

---

---

---

---

 

Timetable generated with FET 5.30.8 on 10/22/18 3:42 PM

 

 

Szociológia III angol

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

Szombat

08:00

Szociológia III

Laborator lect. dr. Pásztor Rita Terep

---

 

Szociológia III Sociologia educației lect. dr. Belényi Emese S05

 

Szociológia III Sociologia grupurilor marginalizate

lect. dr. Belényi Emese Bartok

 

PRACTICA PEDAGOGICĂ

Balogh Brigitta

Biroul catedrei PP

-x-

 

 

09:00

 

 

---

 

 

-x-

10:00

---

-X-

Szociológia III Sociologia familie

lect. dr. Belényi Emese A1

Szociológia III, Szociális Munka III Dezvoltare comunitară

prof. dr. Flóra Gábor A1

-x-

 

11:00

 

---

Szociológia III Paradigmele societății lect. dr. Gál Katalin S05

 

-x-

 

-x-

12:00

---

---

Szociológia III Sociologia calităţii vieţii prof. dr. Flóra Gábor A1

-x-

-x-

 

13:00

 

---

 

---

 

---

 

-x-

 

-x-

14:00

---

---

---

---

Szociális Munka II, Szociológia II, Szociológia III Psihologie socială aplicată

prof. dr. Kiss Janos A1

-x-

 

15:00

 

---

 

 

 

 

 

Szociológia III, Szociális Munka III Fundamentele cercetării științifice lect. dr. Székedi Levente

S13

 

---

 

---

 

-x-

16:00

---

Szociológia III angol, Szociális Munka III angol Lb. engleza

Izsak Hajnalka  S31 - Shakespeare

---

-x-

-x-

 

17:00

Szociológia III

Statistică avansată I.

lect. dr. Székedi Levente S13

 

---

 

-x-

 

-x-

 

 

18:00

 

Szociológia III Sociologia calităţii vieţii lect. dr. Györbiró András S13

 

 

---

Instruire asistată de calculator

Debrenti Edit

E13

 

 

-x-

19:00

---

---

---

---

-x-

20:00

---

---

---

---

---

---

 

Timetable generated with FET 5.30.8 on 10/22/18 3:42 PM

 

 

Szociális Munka I angol

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

Szombat

08:00

---

---

Szociális Munka I

Metodologia cercetării în științele socio-umane lect. dr. Gál Katalin

A2

---

Szociális Munka I, Szociológia I Fundamentele psihologiei

prof. dr. Kiss Janos Amfiteátrum

-x-

 

09:00

 

---

 

---

 

---

 

-x-

10:00

---

-X-

Szociológia I, Szociális Munka I Istoria culturii şi civilizaţiei maghiare

asist. drs. Tolnay István , asist. drd. Kulcsár Árpád Amfiteátrum

Szociológia I, Szociális Munka I Psihologia dezvoltării  prof. dr. Kiss Janos

Amfiteátrum

-x-

 

11:00

Szociális Munka I Drept și legislație în asistență socială lect. dr.

Belényi Emese A1

 

 

 

Szociális Munka I, Szociológia I Informatică aplicată în ştiinţele socio-umane

lect. dr. Székedi Levente S13

 

---

 

-x-

12:00

---

---

-x-

 

 

-x-

-x-

 

 

13:00

 

 

 

Szociális Munka I

Teorii şi metode de intervenție în asistenţă socială I. prof. dr. Szilágyi Györgyi

S05

 

 

---

 

 

-x-

14:00

---

Szociális Munka I Laborator de Asistenta Sociala

lect. dr. Belényi Emese Terep

-x-

 

-x-

-x-

 

15:00

 

---

 

---

 

-x-

16:00

Szociológia I angol, Szociális Munka I angol

Lb. engleza Antal János A1

---

---

---

 

16-20

Psihologia educației

Bartha Krisztina

Aula

-x-

 

 

 

17:00

 

 

 

---

 

 

 

---

 

 

 

 

 

 

 

 

Szociális Munka I Introducere în sociologie lect. dr. Györbiró András S05

 

 

 

-x-

 

 

 

 

 

 

18:00

Szociológia I angol, Szociális Munka I angol, Szociális Munka II német Ed. fizică

asist. Lukacs Norbert Csaba

 

 

 

 

 

 

---

 

 

 

 

 

 

---

 

 

 

 

 

 

-x-

19:00

---

---

---

---

-x-

20:00

---

---

---

---

---

 

Timetable generated with FET 5.30.8 on 10/22/18 3:42 PM

 

 

Szociális Munka II angol

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

Szombat

08:00

---

Szociális Munka II, Szociális Munka III Protecţie şi securitate socială

lect. dr. Pásztor Rita A1

---

---

-x-

-x-

 

09:00

 

---

 

---

Szociális Munka II

Politici sociale II. - Politica ocupării forţei de muncă lect. dr. Pásztor Rita

S13

 

-x-

 

-x-

10:00

---

-X-

Szociális Munka II

Teorii şi metode de intervenție în asistenţă socială III. prof. dr. Szilágyi Györgyi

S05

-x-

-x-

11:00

---

Szociológia II, Szociális Munka II Introducere în lumea religiilor prof. dr. Pálfi József  Amfiteátrum

-x-

-x-

 

12:00

Szociális Munka II Organizarea și managementul serviciilor de asistență socială

lect. dr. Pásztor Rita A3 (AJK

ebédlő)

 

---

 

-x-

 

-x-

 

 

 

13:00

 

 

 

---

 

 

Szociális Munka II Laborator

lect. dr. Belényi Emese Terep

 

 

 

---

 

Szociális Munka II Psihologia personalităţii prof. dr. Kiss Janos

A1

 

 

 

-x-

14:00

Szociális Munka II Consiliere în asistenţă socială

lect. dr.

Belényi Emese A1

---

---

 

 

Szociális Munka II, Szociológia II, Szociológia III Psihologie socială aplicată

prof. dr. Kiss Janos A1

-x-

 

 

 

15:00

 

 

 

---

 

 

 

---

 

 

 

---

 

 

 

-x-

16:00

---

Szociológia II angol, Szociális Munka II angol Lb. engleza

Izsak Hajnalka A1

---

---

16-20

Pedagogie 2

Bordás Andrea

Bolyai

 

 

---

-x-

 

17:00

 

---

 

---

 

---

 

-x-

18:00

---

Ed. fizică

asist. Lukacs Norbert Csaba

---

---

-x-

19:00

---

---

---

---

-x-

20:00

---

---

---

---

---

 

Timetable generated with FET 5.30.8 on 10/22/18 3:42 PM

 

 

Szociális Munka III angol

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

Szombat

 

 

 

 

08:00

Szociális Munka III Relații și metode de interajutorare I.

asist. drd. Kulcsár Árpád S13

 

 

 

Szociális Munka II, Szociális Munka III Protecţie şi securitate socială

lect. dr. Pásztor Rita A1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szociális Munka III

Politici sociale IV - Politici de locuire lect. dr. Pásztor Rita

Bartok

 

 

Szociális Munka III

Relații și metode de interajutorare I. lect. dr. Pásztor Rita

S13

PRACTICA PEDAGOGICĂ

Balogh Brigitta

Biroul catedrei PP

 

 

 

 

 

-x-

09:00

Szociális Munka III Asistenţa socială a persoanelor cu dizabilităţi II.- Politici pentru persoane cu dizabilităţi lect. dr.

Belényi Emese A1

---

-x-

 

 

 

 

 

 

10:00

 

 

 

 

 

 

-X-

 

 

 

 

 

Szociológia III, Szociális Munka III Dezvoltare comunitară

prof. dr. Flóra Gábor A1

 

 

 

 

 

 

-x-

11:00

---

Szociális Munka III

Dezvoltarea competențelor în asistență socială lect. dr. Belényi Emese

Tanszéki szoba

---

-x-

 

12:00

 

---

 

---

Szociális Munka III Laborator

lect. dr. Belényi Emese Terep

 

-x-

 

-x-

13:00

---

Szociális Munka III

Managementul şi evaluarea programelor de asistenţă socială lect. dr. Belényi Emese

S05

---

-x-

-x-

 

14:00

 

---

 

---

 

---

 

-x-

 

-x-

15:00

---

 

Szociológia III, Szociális Munka III Fundamentele cercetării științifice lect. dr. Székedi Levente

S13

---

---

-x-

-x-

16:00

---

Szociológia III angol, Szociális Munka III angol Lb. engleza

Izsak Hajnalka  S31 - Shakespeare

---

-x-

-x-

 

17:00

 

---

 

---

 

-x-

 

-x-

18:00

---

---

---

Instruire asistată de calculator

Debrenti Edit

E13

-x-

19:00

---

---

---

---

-x-

20:00

---

---

---

---

---

---

 

Timetable generated with FET 5.30.8 on 10/22/18 3:42 PM

 

 

Európai szociálpolitikák I Automatic Group

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

Szombat

08:00

-x-

-x-

-x-

-x-

Proiectarea și managementul  programelor educaționale

Magyari Sára

P23

---

09:00

-x-

-x-

-x-

-x-

Európai szociálpolitikák I

Fondurile structurale din domeniul social - Fondul Social European prof. dr. Flóra Gábor

RH Tanácsterem

10:00

-x-

-x-

-x-

-x-

11:00

-x-

-x-

-x-

-x-

-x-

12:00

-x-

-x-

-x-

-x-

-x-

Európai szociálpolitikák I

Politici de incluziune socială şi egalitate de şanse prof. dr. Flóra Gábor

RH Tanácsterem

13:00

-x-

-x-

-x-

-x-

-x-

14:00

---

---

---

---

---

15:00

---

---

---

---

Európai szociálpolitikák I Metodologia analizei politicilor sociale I.

prof. dr. Szilágyi Györgyi S13

 

16:00

 

---

 

---

Doctrine pedagogice contemporane

Balogh Brigitta

Mansardă 2

 

---

 

---

17:00

---

---

---

Európai szociálpolitikák I Aspecte economice ale politicilor sociale

conf. dr. Szarka Árpád S13

---

18:00

---

---

---

---

19:00

---

---

Európai szociálpolitikák I

Metodologia cercetării științifice, Metode calitative de cercetare prof. dr. Szilágyi Györgyi

S05

---

---

20:00

---

---

---

---

---

 

Timetable generated with FET 5.30.8 on 10/22/18 3:42 PM

 

 

Európai szociálpolitikák II Automatic Group

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

Szombat

08:00

-x-

-x-

-x-

-x-

-x-

---

09:00

-x-

-x-

-x-

-x-

-x-

---

10:00

-x-

-x-

-x-

-x-

-x-

---

11:00

-x-

-x-

-x-

-x-

-x-

---

12:00

-x-

-x-

-x-

-x-

-x-

---

13:00

-x-

-x-

-x-

-x-

-x-

---

 

14:00

 

---

 

 

 

 

Európai szociálpolitikák II

Metodologia cercetării științifice, Metode cantitative de cercetare prof. dr. Szilágyi Györgyi

A3 (AJK ebédlő)

Európai szociálpolitikák II Oportunități egale

lect. dr. Györbiró András A3 (AJK ebédlő)

 

 

Európai szociálpolitikák II  Aspecte sociale ale politicilor educaţionale

prof. dr. Flóra Gábor A1

 

---

 

---

 

15:00

 

---

Európai szociálpolitikák II  Aspecte sociale ale politicilor educaţionale

lect. dr. Györbiró András A3 (AJK ebédlő)

 

---

 

---

16:00

---

Európai szociálpolitikák II

Politici de coeziune economico-socială - implementare regională / Dezvoltare regionala și rurala conf. dr. Szilágyi Ferenc

A3 (AJK ebédlő)

---

---

---

 

17:00

 

---

 

---

 

---

 

---

18:00

---

---

Európai szociálpolitikák II Oportunități egale

prof. dr. Szilágyi Györgyi S05

---

---

---

 

19:00

 

---

 

---

 

---

 

---

 

---

20:00

---

---

---

---

---

---

 

Timetable generated with FET 5.30.8 on 10/22/18 3:42 PM

 

nemet-kesz.docorarend-2018-nti-ba.docx

angol-kesz.pdf

magyar-kesz.pdf

zene-dppd.pdf

grafika-vizkommorarend-2018-2019-6-2dppd.pdf

diakok-vegleges-2018-10-05-szoc.doc

m1819i.pdf

ig1819i.pdf

t1819i.pdf

fb1819i.pdf